Gradsko društvo Crvenog križa Glina prijavilo je na natječaj Sisačko-moslavačke županije – financijska potpora udrugama za razvoj zdravstvenih i socijalnih usluga projekt ”Mobilni tim”. Cilj projekta vrijednog 24.000 kuna je pružanje izvaninstitucionalne skrbi starima i nemoćnim stanovnicima Grada Gine i prigradskih naselja.

Kroz provedbu projekta stručna osoba će svakog  dana obilaziti korisnike i pratiti njihovo opće zdravstveno stanje, te u suradnji s volonterima obavljati kućanske poslove, te pomagati u ostvarivanju osnovnih zdravstveno-socijalnih prava.

Partner na projektu je glinska udruga Lutum čiji će volonteri pomoć stručnoj osobi, voditelju projekta, u pružanju njege korisnicima i obavljati fizičke poslove vezane uz održavanje domaćinstava. Razradu projektne ideje zajedno s pripremom aplikacije i natječajne dokumentacije obavila je Agencija za razvoj Grada Gline.