Danas je postavljena replika starinskog bicikla kao turističke atrakcije u Ulici Tomislava Roma u Glini u okviru programa razvoja “cikloturizma” Sisačko-moslavačke županije. Postavljanju bicikla bio je nazočan zamjenik gradonačelnika Dario Žinić.

Bicikl je izradila tvrtka Metaflex iz Novske, financiran sredstvima Ministarstva kulture, dok je Grad Glina osigurao sredstva za izradu temelja i postavljanje bicikla koje su obavili vrijedni radnici gradskog Komunalca.

Za razvoj „cikloturizma“ na području Županije ulaže se oko pola milijun kuna. Za projekt Razvojne agencije „Si-Mo-Re“, u kojem sudjeluje i Grad Glina, a koji uključuje „operativni program razvoja cikloturizma, označavanje ruta, postavljanje biciklističke signalizacije i znakova, solarnih bike stupova, izradu biciklističkih karata kao i izradu mobilne aplikacije“, Ministarstvo turizma RH osiguralo je 350 tisuća kuna.