15.000 eura za besplatan pristup bežičnom internetu – WiFi4EU 15.000 eura za besplatan pristup bežičnom internetu – WiFi4EU
Na natječaj WIFI4EU iz Sisačko-moslavačke županije prijavili su se gradovi Glina, Hrvatska Kostajnica, Kutina i Novska te općine Lekenik, Lipovljani, Majur, Sunja i Velika... 15.000 eura za besplatan pristup bežičnom internetu – WiFi4EU

Na natječaj WIFI4EU iz Sisačko-moslavačke županije prijavili su se gradovi Glina, Hrvatska Kostajnica, Kutina i Novska te općine Lekenik, Lipovljani, Majur, Sunja i Velika Ludina.

Cilj je postavljanje wifi-a na javnim mjestima u gradovima i općinama, kako bi građani imali besplatan pristup bežičnom internetu na mjestima javnog života, poput parkova, trgova, javnih zgrada, knjižnica, zdravstvenih ustanova i muzeja diljem Europe.

Uspješnim prijaviteljima će se dodijeliti vaučer od 15. 000 EUR u fiksnom iznosu kojim će moći financirati izgradnju WiFi infrastrukture.