[jwplayer mediaid=”2852″]
Koncert se održava 02. veljače 2013. godine u 18:00 sati u Hrvatskom domu u Glini
GORAN KONČAR, violina
LJERKA KONČAR GAMULIN, violoncelo
EDMUND BORIĆ-ANDLER, orgulje
Program:
- Georg Friedrich Handel: Sonata za violinu i basso continuo (org. i čelo) u D-duru Op. 1 br. 13 Affetuoso-Allegro
- Johann Sebastian Bach: Preludij u Es-duru BWV 552a za orgulje
- Georg Friedrich Handel / John Haluorsen: Passacaglia za violinu i violončelo
- Charles-Marie Widor: Toccata iz 5. Simfonije za orgulje u f-molu
- Joseph Hector Fiocco: Allegro za violinu i basso continuo ( orgulje i čelo)
GORAN KONČAR
Glazbenu naobrazbu sticao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi M. Barića i J. Klime, te u majstorskoj klasi Maxa Rostala (Bern) i H. Szeryinga (Geneva). Magistrirao je na konzervatoriju “Čajkovski” u Moskvi u klasi L. Kogana 1978. Na poziv prof. Y. Neamana odlazi u London gdje započinje zapaženu međunarodnu karijeru.
Dobitnik je prvih i specijalnih nagrada na državnim natjecanjima, nagrade “Muzikalnaja žiznj” u Moskvi (1980.), prve nagrade na međunarodnom natjecanju u Bratislavi (1984.). te brojnih visokih priznanja.
Kao solist nastupa u europskim glazbenim središtima, SAD-u i Japanu, snima za mnoge radio i TV-stanice, djeluje kao koncert-majstor Royal Philharmonic Orchestra u Londonu, Simfonijskog orkestra HRT i Zagrebačke filharmonije. Predaje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Član je Zagrebačkog kvarteta od 1987.
LJERKA KONČAR GAMULIN
počinje svirati cello sa pet godina u klasi prof. Dobrile Berković. Od tada pohađa seminare kod najvećih svjetskih violoncellista kao što su David Grigorijan, Natalia Shahowskaya, Eleonore Schoenfeld, Gustavo Tavaress, Leslie Parnas, Walter Dešpalj i drugi. Dobitnica je brojnih nagrada na državnim i međunarodnim natjecanjima mladih violoncellista. Nastupala je u prestižnim dvoranama u Salzburgu, Londonu, Parizu, Bruxellesu te u Italiji, Malti i Litvi. Zbog svojih širokih interesa u glazbi svirala je i u nekim žanrovima izvan klasične glazbe. Između ostaloga nastupala je u monodrami Željka Senečića „Crveno i crno“ uz Božidara Oreškovića, po kojoj je i snimljen i istoimeni film. Nastupala na je festivalu Otoka Visa te u sklopu festivala Orgulje Zagrebačke katedrale.
EDMUND ANDLER-BORIĆ
na Muzičkoj akademiji u Zagrebu diplomirao je klavir u klasi prof.Ide Gamulin, orgulje u klasi prof.Ljerke Očić, a magisterij orgulja u klasi prof.Maria Penzara.Orguljašku interpretaciju usavršavao je u majstorskim klasama Jaroslava Tume, Pietera van Dijka i Daniela Rotha.
Godine 1999. odnio je apsolutnu pobjedu na II. hrvatskom natjecanju orguljaša Franjo Dugan . Ističe se izvedbama virtuoznih skladbi iz razdoblja romantizma i suvremene glazbe. Osobito je aktivan kao koncertant te je s održanih nekoliko stotina koncerata po Europi, Južnoafričkoj republici, SAD-u i Rusiji najistaknutiji mladi umjetnik orguljaš.
Godine 2010. dobitnik je nagrade Franjo Dugan za poseban doprinos očuvanju i promociji orguljaške baštine.
Osim što je gostovao na mnogim festivalima, pokretač je takvih događanja u Hrvatskoj: ravnatelj je festivala-Orgulje Zagrebačke katedrale, jedan je od pokretača, te ravnatelj međunarodnog orguljaškog festivala Ars organi Sisciae u Sisku, Orgulje otoka Visa. Kao solist uz orgulje surađuje sa Simfonijskim orkestrom HRT-a i dirigentima Nikšom Barezom i Pavlom Dešpaljem.
Izdavačka kuća Croatia Records izdala mu je prvi solistički CD 2009.godine koji je i nagrađen hrvatskom diskografskom nagradom Porin 2010.