Dodatnih 120.000,00 kn za glinske sportaše od Središnjeg državnog ureda za šport Dodatnih 120.000,00 kn za glinske sportaše od Središnjeg državnog ureda za šport
Na temelju provedenog Natječaja za sufinanciranje športskih programa poticanja lokalnog športa i športskih natjecanja u 2019. godini, Središnji državni ured za šport donio je... Dodatnih 120.000,00 kn za glinske sportaše od Središnjeg državnog ureda za šport

Na temelju provedenog Natječaja za sufinanciranje športskih programa poticanja lokalnog športa i športskih natjecanja u 2019. godini, Središnji državni ured za šport donio je Odluku o sufinanciranju športskih programa poticanja lokalnog športa i športskih natjecanja u 2019. godini prema kojoj Zajednica športskih udruga Grada Gline dobila 120.000,00 kn za projekt “Sve što trebaš je šport”.  Vrijednost cijelog projekta je 150.000,00 kn, a ostatak sredstava osigurat će Grad Glina.

Program je usmjeren prema ostvarivanju općih i posebnih ciljeva natječaja, odnosno želi se uključiti i omogućiti bavljenje športom što većem broju djece i mladih. Elementi programa ciljaju na što veći broj djece i mladih koje se želi uključiti u programe športske rekreacije i amaterskog bavljenja športom s ciljem poboljšanja zdravlja i unaprjeđenja kvalitete života uključenih aktera.

Na Natječaj se prijavilo 497 udruga iz sustava športa s ukupnom vrijednosti zatraženih sredstava u iznosu od 40.348.594,74 kune. Središnji državni ured za šport sufinancirat će 118 najbolje ocijenjenih programa u ukupnom iznosu od 11.000.000,00 kuna za programe poticanja bavljenja amaterskim športom i športskom rekreacijom, organiziranja športskih natjecanja ili sudjelovanja na športskim natjecanjima, obuke neplivača i organiziranja međunarodnih športskih konferencija.