AGENCIJA ZA RAZVOJ GRADA GLINE

Cilj nam je potaknuti razvoj Grada Gline, razvoj naše lokalne zajednice i pomoći gospodarstvenicima i udrugama. Agencija se bavi pripremom, prijavom i provedbom projekta od važnosti za gospodarski i lokalni razvoj. Europski fondovi su nam omogućili bespovratna sredstva koja svakako moramo znati iskoristiti i primjeniti na dobar i dugoročan način. Agencija za razvoj Grada Gline osnovana je s ciljem promicanja lokalnog razvoj, te unaprjeđenja, provođenja i koordiniranja razvojnih aktivnosti i poslovne usluge na glinskom području. Misija Agencije je prepoznavanje lokalnih potencija i preduvjeta za daljnji ekonomski i društveni razvoj, jačanje regionalne konkurentnosti Grada Gline u odnosu na okruženje, te sudjelovanje u koordinacijskim aktivnostima koje bi za cilj imale jačanje potencijala i prepoznatljivosti, kako samog Grada, tako i glinskog gospodarstva, kulture te civilnog društva.

Agenciji za razvoj Grada Gline je cilj potaknuti razvoj Grada Gline, razvoj lokalne zajednice i pomoći gospodarstvenicima i udrugama. Agencija se bavi pripremom, prijavom i provedbom projekta od važnosti za gospodarski i lokalni razvoj. Europski fondovi su  omogućili bespovratna sredstva koja svakako žele iskoristiti i primjeniti na dobar i dugoročan način.

Neki od važniijih projekata koji su zaživjeli tijekom 2018 godine, odnosno projekti za koja su isplaćena sredtsva ili su u tijeku provđenja su:

Dnevni boravak – aktivnosti za starije osobe, Obilježavanje vojno redarstvene akcije Oluja 5.8., Obilježavanje dana Oluje, Učionica na otvorenom i Sofijina šetnica, Soljnarsko ljeto 2018., Uređenje dječjeg igrališta i terena za nogomet u Velikoj Solini, Smotra izvornog folkora – Angelska nedjelja – Viduševac 2018, Eduakcija i osposobljavanje u vrijeme poplava i sadnja zelenih nasada na plavnim područjima DVD Glina, Zeleni Gradac, Ponovna uporaba i edukacija  mladih,Povećanje proizvodnog kapaciteta kroz modernizaciju i proširenje poslovanja, Unaprjeđenje rada OPG-a, Unaprijeđivanje socijalne usluge u Gradu Glini, Izgradnja reciklažnog dvorišta u Glini i mnogi drugi.

Tijekom 2018 godine smo radili najviše sa udrugama, poljoprivrednim gospodarstvima, gradom Glinom i gradskim ustanovama, školama i našim vrtićem.

Projekti koji su spremni i čekaju prijavu su:”ZAŽELI – program zapošljavanja žena”, “Unaprjeđenje rapotaknuti razvoj Grada Gline, razvoj naše lokalne zajednice i pomoći gospodarstvenicima i udrugama. Agencija se bavi pripremom, prijavom i provedbom projekta od važnosti za gospodarski i lokalni razvoj. Europski fondovi su nam omogućili bespovratna sredstva koja svakako moramo znati iskoristiti i primjeniti na dobar i dugoročan način. Agencija za razvoj Grada Gline osnovana je s ciljem promicanja lokalnog razvoj, te unaprjeđenja, provođenja i koordiniranja razvojnih aktivnosti i poslovne usluge na glinskom području. Misija Agencije je prepoznavanje lokalnih potencija i preduvjeta za daljnji ekonomski i društveni razvoj, jačanje regionalne konkurentnosti Grada Gline u odnosu na okruženje, te sudjelovanje u koordinacijskim aktivnostima koje bi za cilj imale jačanje potencijala i prepoznatljivosti, kako samog Grada, tako i glinskog gospodarstva, kulture te civilnog društva.Neki od važniijih projekata koji su zaživjeli tijekom ove godine, odnosno projekti za koja su isplaćena sredtsva ili su u tijeku proovđenja su: Dnevni boravak – aktivnosti za starije osobe, Obilježavanje vojno redarstvene akcije Oluja 5.8., Obilježavanje dana Oluje, Učionica na otvorenom i Sofijina šetnica, Soljnarsko ljeto 2018., Uređenje dječjeg igrališta i terena za nogomet u Velikoj Solini, Smotra izvornog folkora – Angelska nedjelja – Viduševac 2018, Eduakcija i osposobljavanje u vrijeme poplava i sadnja zelenih nasada na plavnim područjima DVD Glina, Zeleni Gradac, Ponovna uporaba i edukacija naših mladih,Povećanje proizvodnog kapaciteta kroz modernizaciju i proširenje poslovanja, Unaprjeđenje rada OPG-a, Unaprijedimo i razvijmo socijalne usluge u Gradu Glini, Izgradnja reciklažnog dvorišta u Glini i mnogi drugi.

Tijekom godine smo radili najviše sa udrugama, poljoprivrednim gospodarstvima, gradom Glinom i gradskim ustanovama, školama i našim vrtićem. Projekti koji su spremni i čekaju prijavu su:”ZAŽELI – program zapošljavanja žena”, “Unaprjeđenje rada dječjih vrtića” Dječji vrtić Bubamara Glina. Nešto što je obilježilo ovu godinu je proširenja našeg tržišta, pokrenuli smo suradnju i proširili djelovanje naše Agencije na Topuko i Gvozd. Upravo iz ta dva mjesta u Agencije je došao znatan broj ljudi koji su bili zainteresirani za prijavu na projekte i pomoć pri relaizaciji istih. Drago nam je da su ljudi prepoznali rad agencije i nadamo se još većem broju naših stranaka i ostvarenih suradnji i pokrenutih projekata tijekom iduće godine. Smatram da je za naš grad najvažniji korak ka uspjehu upravo zajednička suradnja i komunikacija.”

da dječjih vrtića” Dječji vrtić Bubamara Glina. Nešto što je obilježilo 2018 godinu je proširenja našeg tržišta, pokrenuta je suradnja i prošireno djelovanje  Agencije na Topuko i Gvozd. Upravo iz ta dva mjesta u Agencije je došao znatan broj ljudi koji su bili zainteresirani za prijavu na projekte i pomoć pri relaizaciji istih.

Drago nam je da su ljudi prepoznali rad agencije i nadamo se još većem broju naših stranaka i ostvarenih suradnji i pokrenutih projekata tijekom iduće godine. Smatram da je za naš grad najvažniji korak ka uspjehu upravo zajednička suradnja i komunikacija.”- naglašava direktorica Lana Štajcar.

Kontakt  podaci:

Lana Štajcar, struč.spec.ing.logist.