Upaljenja prva adventska svijeća ispred crkve sv. Ivana Nepomuka Upaljenja prva adventska svijeća ispred crkve sv. Ivana Nepomuka
Danas prve nedjelje Došašća, glinski gradonačelnik Stjepan Kostanjević upalio je prvu svijeću ispred crkve sv. Ivana Nepomuka u Glini. Ovo je prva godina kako se... Upaljenja prva adventska svijeća ispred crkve sv. Ivana Nepomuka

Danas prve nedjelje Došašća, glinski gradonačelnik Stjepan Kostanjević upalio je prvu svijeću ispred crkve sv. Ivana Nepomuka u Glini. Ovo je prva godina kako se suradnjom između Grada Gline i Župe sv. Ivana Nepomuka postavio adventski vijenac ispred župne crkve.

Uz kratku molitvu koju je predvodio vlč. Ivica Mađer, te uz prigodni program mladih ove župe, održana je i Sveta misa kojoj je nazočio gradonačelnik i njegova zamjenica, dr. Sanja Štingl-Vlašić.

Gradonačelnik je pojasnio kako im je želja im bila pridružiti se brojnim vjernicima koji širom Hrvatske na ovaj način, u zajedništvu, ulaze u vrijeme Došašća i priprave za Božić. Također, svim vjernicima zaželio je da vrijeme Došašća provedu u veselju i da u sreći dočekaju Božić.