Obrtnici Petrinje, Gline i Topuskog proslavili svoj dan Obrtnici Petrinje, Gline i Topuskog proslavili svoj dan
Udruženje obrtnika, Gline Petrinje i Topuskog svečano je 25. studenog u Petrinji proslavilo svoj dan i blagdan sv. Katarine. Obilježavanje Dana obrtnika započelo je... Obrtnici Petrinje, Gline i Topuskog proslavili svoj dan

Udruženje obrtnika, Gline Petrinje i Topuskog svečano je 25. studenog u Petrinji proslavilo svoj dan i blagdan sv. Katarine. Obilježavanje Dana obrtnika započelo je paljenjem svijeća kod raspela, na mjestu gdje se nekada nalazila crkva sv. Katarine. Zajedničku molitvu predvodili su vlč. Josip Samaržija i trajni đakon Vjekoslav Uvalić.

Među okupljenima nazočila je i zamjenica gradonačelnika Grada Gline Sanja Štingl Vlašić koja je obrtnicima prenijela pozdrave, čestitke i lijepe želje gradonačelnika Stjepana Kostanjevića. Posebno je pokazala zadovoljstvo ovakvim načinom okupljanja obrtnika s područja dva grada i jedne općine te da su ovo vrlo dobri temelji za ostvarivanje zajedničkih interesa jer je Grad Glina spreman na pomoć i suradnju.