U srijedu, 16. prosinca 2015. godine obilježena je 24-godišnjica sjećanja na civilni masakr koji je u Domovinskom ratu izvršen nad mještanima naselja Joševica. Ispred kapele Gospe Lurdske okupljenom mnoštvu obratili su se predsjednica Gradskog vijeća Grada Gline, zamjenik gradonačelnika Grada Gline Igor Karaturović, sisačko-moslavački župan Ivo Žinić te izaslanik ministra branitelja Vinko Kovačić. Počast za 21 civilnu osobu smaknutu u masakru iz 1991. godine, među kojima je bilo i četvero mladih osoba u dobi od 15-21 godine života, polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća i dubokim naklonom odali su mještani naselja Joševica, izaslanstvo Ministarstva branitelja, saborski zastupnik Ivan Šantek, predstavnici Sisačko-moslavačke županije, gradska tijela Grada Gline, Vijeće srpske nacionalne manjine, političkih stranaka i udruga proisteklih iz Domovinskog rata te izaslanstvo Policijske uprave Sisačko-moslavačke županije.

Predsjednik Zavičajnog kluba Joševica Nikola Žarinac uvodnim govorom podsjetio je na tragediju koja se dogodila u prosincu 1991. godine u kojoj je gotovo za trećinu izbrisana populacija naselja Joševica. Zaključnim riječima govornika koji su se obratili okupljenima zajednički su artikulirani zahtjevi za potrebom procesuiranja ratnih zločinaca, jer i dandanas, toliko godina nakon tragičnog događaja, još nitko zbog ovoga zločina nije pravomoćno odgovarao. Poruke tolerancije i želje za suradnjom poslane su predstavnicima Vijeća srpske nacionalne manjine koji su se poklonili žrtvama, a čija je pomoć i suradnja dobrodošla u rasvjetljavanju ovakvih zločina koje zajednički osuđujemo. Bitan naglasak stavljen je na proces stvaranja samostalne i suverene Republike Hrvatske, koji je proizašao i nastao na temeljima stradanja i žrtve hrvatskoga naroda u Domovinskom ratu.

Zamjenik gradonačelnika Grada Gline Igor Karaturović istaknuo je svojim govorom izniman doprinos i žrtvu stanovništva Grada Gline u obrani integriteta i stvaranju Republike Hrvatske, jasno i nedvosmisleno prozvao pojedince koji su odgovorni za ovaj stravičan zločin nad civilima, ogradivši se od bilo kakvih generalizacija te uputio birane riječi suosjećanja obiteljima i rodbini poginulih mještana. Poslije prigodnih govora vlč. Ivica Mađer održao je svetu misu u znak sjećanja i poklona civilnim žrtvama Joševice.

Toga dana zauvijek su ugašeni životi naših sugrađana

• Marica Brkašić (1938.),
  • Mato Kreštelica (1931.),
  • Milka Kreštelica (1930.),
  • Antun Modronja (1911.),
  • Marta Modronja (1913.),
  • Ivan Šiftar (oko 1930.),
  • Luka Šiftar (1970.),
  • Ljubica Šiftar (1972.),
  • Marija Šiftar rođ. Kuzmić (1933.),
  • Marija Šiftar rođ. Markulin (1946.),
  • Pavao Šiftar (1976.),
  • Ana Škrinjar (1927.),
  • Katarina Škrinjar (1971.),
  • Ljubica Škrinjar (1943.),
  • Milka Škrinjar (1908.),
  • Pavao Škrinjar (1930.),
  • Bara Štajduhar (1927.),
  • Kata Štajdohar rođ. Lipak (1900.),
  • Kata Štajdohar rođ. Mihaljević (1921.),
  • Ljuba Štajduhar (1932.)
  • Stjepan Štajduhar (1930.).