Na utvrdi Zrin otkrivena spomen ploča Nikoli Šubiću Zrinskom Na utvrdi Zrin otkrivena spomen ploča Nikoli Šubiću Zrinskom
Jučer 04. rujna 2016. godine na prigodnoj svečanosti otkrivena je spomen-ploča u čast Nikoli Šubiću Zrinskom.  Spomen ploča otkrivena je na ruševinama starog grada Zrina po kojem je... Na utvrdi Zrin otkrivena spomen ploča Nikoli Šubiću Zrinskom

Jučer 04. rujna 2016. godine na prigodnoj svečanosti otkrivena je spomen-ploča u čast Nikoli Šubiću Zrinskom.  Spomen ploča otkrivena je na ruševinama starog grada Zrina po kojem je obitelj Zrinski dobila ime i gdje se 1508. rodio Nikola Šubić Zrinski.

Na svečanosti je nazočila i zamjenica gradonačelnika Grada Gline, doktorica Sanja Štingl Vlašić, koja nije krila zadovoljstvo što je imala prilike prisustvovati ovakvom značajnom događaju.

“Ovo je simbol junaštva naše Hrvatske i naših junaka koje svakako trebamo obilježiti na ovaj način i prenijeti budućim generacijama našu slavnu povijest kako se nikada ne bi zaboravila”, poručila je zamjenica gradonačelnika Sanja Štingl Vlašić.